Dva muži a jedna žena nevybíravým způsobem okradli jednoho postaršího muže z Mostu. Hrozí jim až deset let ve vězení. Jeden muž skončil ve vazbě. Policie v pátek 1. září poskytla svou verzi, jak se vše seběhlo.

Žena ze zločinecké trojice byla nejprve u postaršího muže doma kvůli poskytnutí sexu. V bytě mu měla odcizit kameru. Tu mu pak přišla vrátit, ale odešla s mobilním telefonem a penězi, které muži opět ukradla. Poté ji potkal ve městě a chtěl věci vrátit.

Ilustrační foto.
Zlodějíček chtěl krást v obchodě. Zuřící dav se pustil do majitele

Žena tedy přišla i podruhé, údajně vrátit lup. Muž ji ale po špatné zkušenosti nechtěl pustit do bytu, ona ho však nakonec přesvědčila. V bytě pak předstírala, že v kabelce hledá mobil, když náhle někdo zaklepal. "Muž otevřel dveře a tam stáli dva neznámí muži, kteří na něj začali křičet, že žena je jednoho z nich manželka, že mají tři děti, což nebyla pravda. Nakonec i přes jeho odpor vnikli do jeho bytu," uvedla mluvčí policie Ludmila Světláková.

Vzali peníze i věci

Vetřelci po muži požadovali vydání různých věcí a když neuspěli, tak mu vyhrožovali násilím. Muž se obával o zdraví, proto neznámým vydal tři tisíce korun. Pak z bytu všichni tři odešli. Žena ještě stihla při odchodu ukrást další mobil, kosmetiku a jiné věci. Poškozený utrpěl škodu ve výši 9 400 korun. Policie, která na místo brzy dorazila, trojici zadržela.

Případ se stal minulý měsíc. Vyšetřovatel v těchto dnech muže ve věku 27 a 34 let obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody. Oba dva byli již pro loupež odsouzeni. Žena ve věku 30 let je stíhána pro zločin loupeže ve formě pomoci a z přečinu krádeže. Muže ve věku 34 let poslal soud na podnět policie do vazby. Všem třem hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Ilustrační foto
I 800 hodin mimo školu! Rodičům dětí z Mostu hrozí vězení za záškoláctví