Marihuanu prodával na Skupovce
Policie v Mostě na základě výsledků šetření obvinila tento týden z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 33letého muže z Mostu. Ten měl dle kriminalistů odhalujících trestnou činnost na úseku drog po dobu několika let obstarávat a poté prodat nejméně ve 20 případech drogu marihuanu. Obviněný Mostečan omamnou látku prodával v ulici Josefa Skupy. Stíhaný muž je vyšetřován na svobodě a hrozí mu v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.

Další případy

Řidič pod vlivem alkohol vezl tři osoby
Pod vlivem alkoholu řídil tento týden své motorové vozidlo řidič z Mostu. Hlídka policistů ho kontrolovala v ulici Moskevská a provedla u něj dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla opakovaně pozitivní a muži zákona motoristovi naměřili 1,4 promile alkoholu v dechu. Policisté obvodního oddělení 22letému řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hlídka muži na místě zadržela řidičský průkaz a další jízdu mu zakázala.

Kabelka přilákala zloděje
Na neopatrnost doplatila jedna žena z Mostu. Tento týden si ponechala ve svém vozidle na předním sedadle kabelku a poté se asi na 10 minut vzdálila. Když se vrátila, zjistila, že se kdosi násilím do auta vloupal a příruční zavazadlo odcizil. V kabelce zloděj našel několik tisíc korun, mobil, osobní doklady a další věci. Poškozená vyčíslila škodu na částku osm tisíc korun a případ ohlásila mosteckým policistům.

Spali a zloděj ve sklepě úřadoval
Nevítaného hosta měli obyvatelé rodinného domku v obci na Litvínovsku. Ten měl koncem září v pozdně nočních hodinách vniknout do domu a ve sklepních prostorech odcizil kabelku, peněženku, mobil, osobní doklady a další věci, které tam nalezl. Krádeží měl poškozeným majitelům zanechat škodu ve výši 6500 korun. Policie v Litvínově 32letému muži z Litvínova, který má mít krádež na svědomí, sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Už v minulosti byl trestán za majetkový delikt.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 3. listopadu