Do šesti bytů vnikl přes balkón, poškození vždy spali
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody 36letého muže z Mostu. Ten měl krást v Mostě, ve čtyřech případech šlo o byty v domě pro seniory. Dovnitř se dostával přes balkóny v pozdně nočních hodinách. K první krádeži došlo koncem července, když vnikl v domě pro důchodce do přízemního bytu a odcizil z něj televizi. Na stejné místo přišel o týden později a vybral si opět televizi, kterou si připravil k odcizení. Jenže ho přistihl majitel, který na něj zařval a muž utekl přes balkón. V bytě ukradl peníze a dálkový ovladač.

O den později na sídlišti Pod Šibeníkem kradl v přízemním bytě a odnesl si šperky, mobil, notebook, peníze a kytaru, vše v hodnotě 46 000 korun. Do domu seniorů se vrátil ještě dvakrát a odcizil šperky, mobily, televizi a další věci. Naposledy kradl koncem srpna v domě, ve kterém vnikl do bytu ve druhém patře a odešel s několika mobily. Ve všech případech byli poškození doma a spali. Lup prý okamžitě prodával náhodným lidem na ulici. Při některých krádeží po něm v pokojích zůstal nepořádek, když hledal, co by odcizil. Muž je stíhán na svobodě a hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody. Mostečan napáchal celkovou škodu ve výši 83 000 korun.

Další případy

Nabízel mobil, který neměl a inkasoval peníze
Z přečinu podvodu čelí obvinění 26letý muž. Ten měl z místa svého bydliště v úmyslu obohatit se nabízet prostřednictvím inzerce na internetových webových stránkách k prodeji elektroniku, zejména mobilní telefon a další věci. Objednávku potvrdil nejméně 12 zájemcům, kterým zboží slíbit zaslat oproti úhradě zálohy v různé výši na bankovní účet, který si za tímto účelem zřídil. Poté co platbu obdržel, zboží nezaslal nebo posílal bezcenné zboží a nakonec se stal nekontaktním. Poškozeným způsobil škodu ve výši 38 tisíc korun. Podnikavý muž je stíhán na svobodě.

Ze tří škodovek odmontoval mlhová světla
Z přečinu krádeže obvinili mostečtí policisté 23letého muže z Mostu. Ten měl dle výsledků šetření kriminalistů na parkovišti v Záluží odcizit ze tří zde zaparkovaných osobních vozidel značky Škoda přední mlhová světla v hodnotě 9 000 korun. Kde světla skončila, policisté nezjistili. Obviněný Mostečan je údajně nechal na místě.

Recidivista vykradl vůz značky Opel
Ačkoliv se loni vrátil z vězení, opět kradl. Na sídlišti Zahradní v Mostě si vybral zaparkovaný vůz značky Opel, do kterého vnikl v odpoledních hodinách. Užil násilí a z vozidla odnesl příruční tašku, ve které byly doklady, platební karty, mobilní telefon, tablet a další věci, vše v hodnotě 9 000 korun. Na vozidle zanechal další škodu ve výši 4 000 korun. Policie zajistila odcizený mobil a z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku obvinila 28letého muže z Prahy.

Vozidlo se střetlo s cyklistou
Vrtulník záchranné služby ve středu odpoledne transportoval cyklistu, který utrpěl zranění při dopravní nehodě. K ní došlo na silnici I/13 za výjezdem od Želenic. Řidič osobního vozidla značky Renault jel ve směru od Bíliny na Most a pravou stranou vozidla zachytil o cyklistu, který jel na kole stejným směrem při pravém okraji komunikace. Dechové zkoušky u obou účastníků byly negativní. Policisté odhadli hmotnou škodu na částku 32 000 korun.

Pozor na nákupy přes internet, můžete být prodávajícím podvedeni
Případ podvodného jednání šetří litvínovští policisté. Na ty se obrátil poškozený občan, který si prostřednictvím internetu objednal značkové hodinky. Balíček mu přišel, poškozený řádně zaplatil 15 tisíc korun. Následně však zjistil nemilou věc, hodinky nebyly originálním výrobkem, ale padělkem.

Zdroj: Ludmila Světláková, Policie ČR Most, 1. září