Mléčné výrobky pocházely z malé výrobny sýrů, která stojí nedaleko centra města a provozují ji Moraváci. Z malé provozovny majitelům sýry kradl a dále pod rukou prodával 27letý Mostečan. Podnikatele připravil o výrobky za 64 tisíc korun. O případu v pondělí informovala policie.

Kriminalisté na zloděje přišli náhodou, když loni objasňovali kuriózní případ, kdy pětice jiných zlodějů ze skladu na okraji Mostu opakovaně ukradla tisíce vajíček. Při zajišťování lupu se u nich našly i sýry. Policisté ale zjistili, že tyto výrobky nepocházejí z vykradeného skladu, a pátrali, kde je lapkové vzali.
Nakonec se jim podařilo zjistit, že sýry ve velkém krade 27letý Mostečan, který žije nedaleko výrobny mléčných výrobků. „V prosinci z provozovny odcizil dvacet krabic sýrů za 21 tisíc korun. Na lup se znovu vydal v lednu, kdy sebral další sýry za 43 tisíc korun,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Lapka pak mléčné výrobky prodával různým překupníkům, kteří ale prý neměli vůbec tušení, že jde o kradené zboží. Utržené peníze zloděj utratil. Podnikavého Mostečana kriminalisté v těchto dnech obvinili z trestného činu krádeže, v případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.