V úterý žádali veřejnost, zda by jim nepomohla při pátrání po dvou mužích, z nichž jeden si přišel s pistolí v ruce pro peníze do baru Pohoda v Mostě, a druhý se pokusil vykrást, ozbrojen kuchyňským nožem, večerku. Včera mostecká policie informovala o dalších dvou loupežích. Tentokrát pachatelé obrali o peníze obyvatele Mostu přímo na ulici.

S lahví v ruce přepadli dva lupiči chodce v pátek 18. července půl hodiny po půlnoci v ulici K. Biebla u domu č.p. 2308 v Mostě. „Pachatelé muže udeřili lahví, povalili ho na zem a z kapsy u kalhot mu odcizili peněženku s vyšší finanční částkou a osobními doklady. Poté se oba muži dali na útěk,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Jednomu z mužů mohlo být kolem 25 let. Byl asi 180 centimetrů vysoký, štíhlý a měl krátké tmavé vlasy. Oblečen byl do bílého trika a bílých kraťasů. Bílé oblečení měl na sobě i jeho komplic.

Druhá loupež se stala v neděli 20. července kolem 14. hodiny na zastávce MHD v Rudolické ulici u společnosti Mostecké uhelné. „K poškozenému, který stál sám na zastávce, měli přistoupit tři mladíci a pod pohrůžkou násilí po něm chtít peníze. Mladík z obavy o své zdraví trojici peníze dal,“ uvedla k tomuto případu Světláková.

Podle získaného popisu bylo jednomu z pachatelů asi 17 let, byl zhruba 175 centimetrů vysoký, měl štíhlou postavu a krátké černé vlasy. Oblečen byl do bílého trička a kraťasů stejné barvy. Druhému zloději mohlo být 18 let, byl asi 180 centimetrů vysoký, štíhlý a též černovlasý. Na sobě měl zelené tričko a krátké bílé kalhoty. Třetí z mužů byl též štíhlé asi 170 centimetrů vysoké postavy. Obličej mu zdobil knírek. Oblečen byl stejně jako jeho dva „kamarádi“ do bílých šortek a hnědého trika s bílými pruhy.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po všech pěti pachatelích. Pokud by někdo mohl poskytnout informace, které by pomohly loupeže objasnit, může zavolat na mosteckou policii nebo na linku 158.