„Muž skončil v pátek v cele předběžného zadržení a následně byl eskortován do vazby,“ sdělila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Podvodník začal byty důchodkyň navštěvovat začátkem září. Vybíral si ženy starší 80let. Již po prvních třech krádežích byl díky pohotové reakci jedné z poškozených chycen.

Žena totiž ihned poté, co zjistila, že byla okradena, požádala o pomoc městské strážníky, kteří díky přesnému popisu zloděje záhy dopadli. Mladík putoval na policii, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Trestní stíhání ho ale od dalších krádeží vůbec neodradilo. Vzhledem k tomu, že ho policie vyšetřovala na svobodě, nic mu v páchání trestné činnosti nebránilo. Jeho posledními obětmi byly dvě ženy z Litvínova, které navštívil minulou neděli.

„Muž u bytu 81leté důchodkyně zazvonil kolem 17 hodiny a poprosil o tužku a papír, že chce nechat vzkaz. Žena se vzdálila do kuchyně a bohužel nezavřela vstupní dveře. Když se vrátila, mladík už na chodbě nestál. Záhy zjistila, že jí zmizela z chodby kabelka, ve které měla doklady, peníze a prsteny,“ popsala řádění podvodníka policejní mluvčí.

V ten samý den použil zloděj stejný fígl i u 52 leté ženy z Litvínova. Opět požádal o tužku a papír. Když věci dostal, poděkoval s tím, že tužku za chvíli vrátí. Nevrátil a žena poté zjistila, že jí mimo psací potřeby chybí i peněženka, kterou lapka odcizil z chodby.
„Pachatel oběma ženám způsobil celkovou škodu ve výši 44 tisíc korun,“ doplnila Světláková.

Mladík má mimo krádeží v bytech na svědomí ještě další rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. V předchozích měsících se specializoval na krádeže věcí z neuzamčených kanceláří. Dvakrát kradl i v rodinných domcích v Mostě.