Podle obžaloby měl Hájek loni v září v litvínovském sídlišti Janov v Albrechtické ulici před panelákem, kde bydlel, nadávat své dvaatřicetileté manželce. Když došli domů, uzamkl dveře bytu, nadával jí dál a vyhrožoval zabitím. Nakonec jí vystrčil v pokoji z okna.

Státní zástupkyně uvedla, že napadená žena zatarasila stolkem dveře do pokoje, ale obžalovaný měl rozbít skleněnou výplň dveří a vniknout dovnitř. Chytil ji za oblečení pod krkem, otevřel okno, u kterého stála, a vystrčil ji z okna.

Žena měla štěstí, protože dopadla na stříšku nad vchodem do domu a na měkčí travnatou plochu. Proto utrpěla „jenom“ řadu zlomenin, ze kterých se dlouhodobě léčila. Její léčbu Všeobecná zdravotní pojišťovna vyčíslila na více než 161 tisíc korun. Peníze požaduje po Hájkovi.

Obžalovaný před soudem odmítl vypovídat. Uvedl, že vše již řekl při výsleších na policii. Hájek při vyšetřování případu kriminalistům řekl, že byl podmíněně propuštěn z výkonu trestu v červenci 2008. Občas se prý s manželkou hádali kvůli oboustranné žárlivosti, nikdy prý ale ženě nevyhrožoval zabitím, ani jí nebil. „Žárlím přiměřeně,“ řekl doslova do policejního protokolu.

Co se stalo, byl prý o pokus sebevraždy. „Žena již předtím po hádce šla k oknu a vyhrožovala, že skočí,“ tvrdil Hájek.

Proces pokračuje i ve čtvrtek.