Pozor na nové známé

Mostecká policie řešila případ nebezpečného vyhrožování a minulý týden z přečinu obvinila 22letého muže z obce na Mostecku. Ten se loni na podzim seznámil přes facebook s jednou mladou slečnou z Moravy. Nejprve si normálně dopisovali, posléze však zprávy muže začaly být vulgární, dívce přes sociální sítě vyhrožoval usmrcením, výhrůžky směřoval i na její rodinu, urážel ji a častoval neslušnými výrazy. S ohledem na to, že se texty s urážky stále opakovaly, vzbudily v dívce důvodné obavy o zdraví a život. Obviněný je stíhán na svobodě a hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody. Policie do vyšetřování přibere znalce z oboru psychiatrie.

Známého vyvedl z baru a venku ho zbil
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil 23. února z přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví 20letého muže z obce na Mostecku. Ten měl již koncem roku v jednom mosteckém baru v centru Mostu napadnout svého známého. K útoku došlo nejprve v baru a poté na ulici. Obviněný poškozeného vyvedl z baru násilím a venku ho udeřil do obličeje. Napadený z místa utekl, obviněný ho pronásledoval, a když prchající upadl na zem, obviněný toho využil a opakovaně do něj kopal a bil ho. Muži se podařilo vstát a utéct, byl znovu pronásledován, dostižen a fyzicky napaden údery pěstí do těla. Poškozený utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. Obviněný je stíhán na svobodě a za toto jednání mu hrozí až tříletý trest. Policie do vyšetřování přibrala znalce z oboru zdravotnictví. Muži se dobře znali a motivem útoku byly spory z dřívějška.

Kočárek změnil majitele
Policie v Mostě přijala oznámení o krádeži kočárku. Ten někdo odcizil minulý týden ze společné kočárkárny v obytném domě ve starší zástavbě města Mostu. Kočárek zmizel z uzamčené místnosti bez použití násilí. Poškozený majitel vyčíslil způsobenou škodu na částku deset tisíc korun.

Policisté o víkendu kontrolovali, zda řidiči nepožili návykové látky
V noci na sobotu proběhla v mosteckém okrese krajská dopravně bezpečnostní akce. Ta byla tentokrát zaměřena na kontrolu užívání alkoholu a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel. Během noci hlídky zastavily a zkontrolovaly celkem 38 automobilů a zjistily šest přestupků v dopravě. Dvě osoby nebyly připoutány bezpečnostními pásy, u dvou vozů byl odhalen nevyhovující technický stav a pokutován za dopravní přestupek byl i jeden chodec. U žádného kontrolovaného řidiče nebylo zjištěno užití alkoholu či jiné návykové látky.

Žena ztratila kabelku, zřejmě si ji někdo přivlastnil
Ztrátu kabelky oznámila mostecké policii jedna mladá žena z Mostu. Ta byla o víkendu v jednom sportovním zařízení a zatím neznámo kde ztratila svoji kabelku. V ní poškozená měla mobilní telefon, platební karty, osobní doklady a finanční hotovost. Mostečanka škodu vyčíslila na částku 6 000 korun. Případem se nyní zabývají mostečtí policisté, kteří věc šetří pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, pondělí 29. února