Mladíka měl okrást čtyřlístek pachatelů, loupež si ale vymyslel
Kriminalisté odložili šetření případu oznámené loupeže. K němu mělo dojít ve druhé polovině měsíce srpna v Mostě. Neznámý pachatel v centru Mostu ve večerních hodinách měl po poškozeném požadovat peněženku a poté ho měl napadnout fyzicky. Následně si měl na pomoc přivolat další osoby, které stály opodál. Dva měli mladíka chytit za ruce a vzít mu mobil a peněženku. Mobil mu vrátili a z peněženky mu odcizili peníze. Poté čtyřlístek utekl směrem k dopravnímu podniku. Kriminalisté, kteří případ šetřili, zjistili, že k popisované události vůbec nedošlo. Mladík si celou událost vymyslel, protože přišel pozdě domů a nějak to chtěl vysvětlit.

Vandal poškodil škodovku
Policisté obvodního oddělení v Litvínově šetří případ přečinu poškození cizí věci. Neznámý poberta v přesně nezjištěnou dobu na přelomu týdne blíže neurčeným předmětem poškodil lak karoserie zaparkovaného osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia. Poškozený motorista vyčíslil vzniklou škodu na částku 10 000 korun.

Mladík z hor přišel v Litvínově o kolo
Policisté z obvodního oddělení v Litvínově šetří případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo minulý týden. Poslední srpnový den přijel na horském jízdním kole mladík z hor do Litvínova. Kolo odstavil na náměstí poblíž pošty a šel si něco koupit. Když se po pár minutách vrátil, volně odstavené kolo tam již nestálo. Poškozený krádež ohlásil policistům a hmotnou škodu vyčíslil na částku 15 tisíc korun.

Vnučka nechodila do školy, babička čelí obvinění
Na vzdělávání své vnučky řádně nedohlížela 53letá žena z Mostu, když minulý školní rok nedbala a nedohlížela na povinnou školní docházku nezletilé dívky. Ta vykázala 177 hodin neomluvené absence. Vyšetřovatel mostecké policie, který se případem zabýval, na základě provedeného šetření obvinil Mostečanku z přečinu ohrožování výchovy dítěte.

Dvě chaty v Loučné navštívil zloděj
Nevítaného návštěvníka zaznamenal majitel rekreační chalupy v Loučenském údolí na Litvínovsku. Neznámý lapka do objektu, který je určen k bydlení, vnikl za použití násilí a odcizil tam průtokovou ohřívací baterii a sekyrky. V jiné chatě našel lahve s alkoholem, které si s sebou odnesl. Celkem zloděj napáchal škody ve výši 40 tisíc korun. Případem se zabývají policisté z policejní stanice v Lomu.

Zdroj: Ludmila Světláková, pondělí 5. září