Do soudní síně přivedla obžalovaného v poutech justiční stráž, sedí totiž ve vazbě. Na proces se přišli podívat i jeho rodiče. Matka Tomáše při výpovědích svědků plakala.

Mladý lupič si při všech čtyřech loupežích dával pozor, aby ho přepadení nepoznali. Maskoval se kuklou, šálou či kapucí. Postavu schovával pod dlouhou bundou. Na dvě přepadení se dokonce vyzbrojil nožem.

„Uklízela jsem v obchodě zboží a najednou jsem uviděla kluka, který byl celý v černým a na hlavě měl kuklu. Začal na mě řvát, ať navalím prachy. Vzhledem k tomu, že měl v ruce nůž, tak jsem pokladnu s penězi otevřela a hodila je po něm. Bylo to asi šest tisíc korun,“ popsala před soudem přepadení jedna z oloupených prodavaček.

Obdobně vypovídala i druhá přepadená žena. „Ten lupič byl maskovaný a měl nůž. Říkala jsem mu, že jsou v obchodě kamery. On něco mumlal, jako že chce peníze. Bylo to hrůzostrašné. Měl totiž na sobě šálu, kšiltovku a velkou bundu. Když jsem mu otevřela kasu, tak si vytahal peníze. Sebral asi 13 tisíc korun,“ řekla prodavačka.

Obětí lupiče se stala též mladá žena – studentka, kterou měl obžalovaný přepadnout na ulici. Podle výpovědi poškozené jí chvíli lupič sledoval, pak jí z ruky vytrhl kabelku a utekl.

Ani jedné ze tří žen pachatel naštěstí neublížil. Hůře však dopadl starší muž, kterého měl obžalovaný obrat o peníze a mobil, když šel večer z hospody.

„Pachatel mě složil na zem a kopal do mě. Měl jsem tržné rány v obličeji a na hlavě,“ řekl poškozený.

Obžalovaný mladík před soudem nevypovídal. Soudkyně proto přečetla výpověď, kterou učinil na policii. Tam se ke všem činům doznal. Zároveň však tvrdí, že v jednom z přepadených obchodů vzal podstatně méně peněz, než uvádí poškozená žena. Též odmítá, že by přepadeného muže jakkoliv mlátil a zranil. „V životě jsem svědkovi neublížil,“ řekl.

Soudkyně včera rozsudek nevynesla. Hlavní líčení odročila kvůli výslechu dalších svědků na polovinu listopadu.