Případ se stal už loni koncem prosince v Litvínově, konkrétně v podchodu v lokalitě U Hodin. Přepadení měli spáchat dva muži ve věku 20 a 22 let společně s mladíkem, kterému ještě nebylo ani osmnáct let.

„Pachatelé přistoupili zezadu k 55leté ženě. Když se k nim žena otočila, tak na ni jeden z nich namířil pistoli a vyzval ji, aby dala ruce nahoru. Druhý se jí pokusil strhnout kabelku, kterou měla na rameni. Pachatel a poškozená se o tašku začali přetahovat. Následně muž s pistolí v ruce vystřelil,“ popsala loupež mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Žena po výstřelu, přestože ji nezasáhl, zavrávorala a upadla na zem. Na další útok se pachatelé už nezmohli. Následně je totiž vyrušil náhodný chodec a všichni tři mladíci tak i bez kořisti rychle utekli. Přepadená žena sice nebyla nikterak zraněna, ale utrpěla z celé události velký šok.

Zadrženým pachatelům hrozí za trestný čin loupeže až desetileté vězení. Mladistvému pak o polovic méně. Všichni tři jsou vyšetřováni na svobodě. Jestli stříleli pravou nebo plynovou pistolí, policie v tuto chvíli ještě neví. Zbraň totiž kriminalisté nezajistili. Čekají proto na výsledky expertiz.