Místo nástupu do vězení opět kradl
Do výkonu trestu byl v úterý eskortován třicetiletý muž z Mostu. Letos byl odsouzen k nepodmíněnému trestu za krádež, do vězení ale nenastoupil, místo toho opět kradl. Minulý týden vnikl v Mostě v dopoledních hodinách za použití násilí do zahradního domku stojícího u rodinného domu a z něj odcizil dětský vozík a několik stovek zcela nových koleček k in-line bruslím, vše za 38 tisíc korun. Na místě poškodil plot a způsobil další škodu. Odcizený vozík byl nalezen u jedné zastavárny, část koleček uvnitř. Mostečan stihl část lupu prodat cestou do bazaru. O víkendu se v Mostě v noci procházel částí Stalingradská a tam se vloupal na ulici do zaparkovaného vozidla, ze kterého vzal kameru v hodnotě dva tisíce korun. Tu údajně prodal na ulici neznámé osobě. Kriminalisté provedeným šetřením pachatele záhy odhalili a vyšetřovatel ho obvinil z přečinů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.

Ve skladu, kam vnikl, ho zadrželi všímaví hosté z vedlejší restaurace
Podezření z pokusu přečinu krádeže vloupáním sdělili ve zkráceném přípravném řízení litvínovští policisté dvaačtyřicetiletému muži z Litvínova. Ten v obci na Litvínovsku vnikl násilím krátce před 23. hodinou do skladu prodejny. Všimli si ho svědci z vedlejší restaurace, kteří neváhali a muže ve skladu zadrželi do příjezdu policie. Muž kopal do dveří a křičel. Ven se ale dostal až za asistence policie. Skončil na policejním oddělení.

Policie odhalila zloděje žvýkaček
Policisté obvodního oddělení v Mostě odhalili totožnost neznámého pachatele, který v březnu kradl v jednom mosteckém supermarketu. V prodejně s vozíkem přijel k pokladně a začal si do kapes dávat balíčky žvýkaček. Krádeže si všimla prodavačka a muže oslovila. Ten na nic nečekal, přeskočil přes pokladnu a poté s prodejny utekl ven. Odnesl si přes sto balíčků žvýkaček v celkové hodnotě 1 350 korun. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Už v minulosti kradl a byl za to potrestán.

Fanoušek chtěl dát pěstí strážníkovi
Hokejový fanoušek ze západních Čech zřejmě neunesl prohru oblíbeného týmu z Karlových Varů, které o víkendu prohráli s Litvínovem. Při řešení konfliktu fanoušku hostů s pořadateli u východu v prvním patře stadionu museli zakročit strážníci. Při zákroku jeden z fanoušků uchopil za uniformu strážníka a chtěl ho udeřit pěstí. Úder vykryl druhý strážník, ale muž byl stále agresivní, a kromě toho, že strážníkovi poškodil uniformu, udeřil ho nakonec do hrudníku. Ke zranění strážníků nedošlo. Muž byl na místě zadržen a předán policistům. Skončil v policejní cele, měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, nadýchal přes jedno promile. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinu násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 20. dubna 2016