Neznámí mladíci tady v pátek 11. září přepadli staršího muže a ženu. V úterý o tom informovala policie.

Strhli jí řetízky

První případ se stal před desátou hodinou, když podchodem procházela směrem na hřbitov starší žena. „Proti ní se náhle objevili dva mladíci, přistoupili k ní, oba jí současně sáhli na krk, strhli jí dva řetízky ze žlutého kovu a rychle utekli,“ popsala případ mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Při útěku se pak pachatelé rozdělili, jeden běžel směrem do Halasovy ulice, druhý utíkal na Čepirohy. Podle získaných informací šlo o mladíky ve věku 18 až 20 let, oba byli štíhlí a měli tmavé krátké vlasy.

Přišel o mobil

Podobně byl v podchodu okraden i starší muž o několik hodin později. „Muž vycházel 17.45 hodin směrem do Halasovy ulice, když ucítil, že mu někdo vytrhl z ruky příruční tašku. Pak uviděl dva mladíky, kteří s lupem zmizeli za restaurací Piccasso v ulici Františka Halase,“ uvedla k druhé krádeži policejní mluvčí. Muž přišel o mobilní telefon a doklady, vše v hodnotě dvou tisíc korun.

Policie v souvislosti s oběma případy hledá svědky. Vyzývá občany, kteří si v pátek kolem desáté hodiny a v 17.45 hodin všimli utíkajících osob poblíž restaurace Piccasso a mohli by poskytnout nějakou informaci k pachatelům či případům, aby zavolali na linku 158. Kriminalisté nevylučují, že oba činy mají na svědomí stejní pachatelé.

Zloději mezi hroby

Přímo na starém mosteckém hřbitově byly v posledních týdnech okradeny o kabelky tři ženy. Dvě uklízely hrob, kabelky si odložily poblíž a už je nenašly. Poslední známý případ se stal ve středu 9. září.

Pětaosmdesátiletá stařenka si šla odpoledne pro vodu na zalévání a kabelku dala za pomník. „Po návratu však svou tašku marně hledala. Nenašla ji ani v blízkém okolí ani v kontejneru a odpadkových koších. Někdo si ženu zřejmě vytipoval a následně ji okradl,“ uvedla Světláková.

Policie apeluje na občany, aby při návštěva hřbitovu byli obezřetní a opatrní na své věci.