K vyhýbání se spravedlnosti má muž pádný důvod. Je totiž ohrožen trestní sazbou 10-18 let. „Měl napadnout svoji přítelkyni způsobem, který ohrozil její život,“ popsal státní zástupce Vladimír Jan. Podle informací Deníku způsobilo ohrožení ženy na životě její rdoušení. Právě tato poškozená má být jednou ze svědkyní, kterou ústecký krajský soud předvolal k hlavnímu líčení. Vyslechnuti mají být také znalci. Proces ale ještě nezačal.

Senátu, kterému věc napadla, předsedá soudkyně Vladimíra Kodatová. Ta popsala peripetie, proč líčení neproběhlo. „Obžalovaný se omluvil ze zdravotních důvodů. Soud si u ošetřujícího lékaře ověřoval, zda mu skutečně jeho zdravotní stav brání v tom, aby se dostavil. Bylo zjištěno, že obžalovaný se k lékaři nedostavil. Proto soud kontaktoval obžalovaného. Ten přislíbil, že se obratem k soudu dostaví, avšak neučinil tak,“ vylíčila soudkyně.

Zadržený pachatel trestné činnosti, pouta, ilustrační foto.
Kriminalisté v Mostě vyřešili sérii vloupání. Škoda přesahuje 100 tisíc

Soud nyní bude činit kroky, aby zajistil účast obžalovaného na hlavním líčení. To obecně může učinit s pomocí policie, když vydá příkaz k zatčení. Soud potom může rozhodovat i o důvodech k vazebnímu stíhání.