Soudu se zdá podezřelé, že by žena v důchodu, která i v předchozích zaměstnáních měla jen průměrný plat, dokázala ušetřit miliony. Rukama jí totiž v posledních letech mělo protéct více než sedm a půl milionu korun. „Dcera žije v zahraničí, má přítele podnikatele a posílá mi každé tři měsíce sto tisíc," obhajovala se Mokrá. „Já sama jsem velmi skromná, měsíčně neutratím ani tři tisíce korun," dodala. Všechny našetřené peníze měla mít doma, účet v bance nemá. Od syna prý nikdy žádné peníze nedostala.

Nevěděla, co syn s dcerou připravují

Obžalovaná v červnu roku 2010 koupila pozemek za 600 tisíc korun v obci Drmaly u Vysoké Pece na Chomutovsku. Původní stavbu na pozemku se svým synem zbourali a začali stavět nový dům v odhadní ceně 4 miliony korun. K tomu měla v Mostě dva byty, jeden již prodala.

„Chtěli jsme mamce se sestrou udělat překvapení. Nechal jsem ji podepsat plnou moc a postupně jsem z ní vytáhl těch šest set tisíc, abych mohl pozemek koupit. Ona o ničem nevěděla," tvrdil u soudu Oldřich Běhunek. „Mamka tam totiž prožila dětství a vždy si přála, aby se tam mohla vrátit," dodal.

Mokrá je tedy vedena jako majitelka pozemku i investorka stavby, ale s plnou mocí v ruce se o vše staral její syn. Dům stavěl sám s pomocí ukrajinských dělníků, materiál kupoval z peněz matky a sestry. Pak byl ale vzat do vazby a od té doby hrubá stavba domu chátrá.

Sedmatřicetiletý Oldřich Běhunek se na Mostecku „proslavil" podvodnou výkupnou zlata. Tu si měl zřídit v září 2011 v neobydlené kanceláři budovy SHD a na internetu nabízet výhodné ceny.

Zlaté cihly se nikdy nenašly. Kde jsou?

Právě na ty se nechal zlákat vlivný podnikatel, který do Mostu přijel, aby prodal dvě kilové zlaté cihly za 2,2 milionu korun. V kanceláři výkupny se však podle soudu měla nacházet falešná sekretářka, sedmadvacetiletá Marcela Kratochvílová ze Želenic na Mostecku, která si cihly převzala s tím, že jde ověřit jejich ryzost a už se nevrátila. Slitky pak měla předat Běhunkovi. Oba vinu popírají.

Líčení u mosteckého soudu bylo odročeno na 30. listopad. Budou vyslýcháni i další svědci a po Novém roce pak bude vyslechnuta i dcera Daniely Mokré. Právě ta by mohla do případu vnést jasno, pokud se potvrdí, zda opravdu peníze do Čech posílala a hlavně, kde k nim ona sama přišla.