Obžalovaný se brání, že nic takového neudělal. O potrestání svého muže v současné době už nestojí ani údajně týraná žena. Tvrdí, že vše bylo jinak. Trestní stíhání svého manžela zkoušela dokonce zastavit, už to však nešlo.

Hádky ano, bití ne

První problémy v manželství se měly objevit již v roce 2005 a vyvrcholit v únoru 2011 při oslavě narozenin. Žena si tehdy v noci, kdy ji měl manžel fyzicky napadnout a nakonec vytáhnout za vlasy ven z domu, zavolala na pomoc policisty. Ti ji odvezli na služebnu jen v županu a teplácích. Druhý den byl její muž kvůli týrání ze společné domácnosti vykázán.

Obžalovaný se před soudem nyní ale dušuje, že manželce nikdy neubližoval. „Během našeho manželství docházelo k hádkám, ale že bych ženu fyzicky napadl, to odmítám,“ řekl v soudní síni.

Močení do větru

Na ženu prý nezaútočil ani během únorové oslavy. Pomočil ji jen nešťastnou náhodou. „Byl jsem na malé straně venku u křoví. Manželka šla kolem. Já jsem se k ní otočil, a jak zafoukal vítr, tak jsem ji pomočil,“ vysvětloval.

Jak přišla manželka k velké podlitině v oblasti podbřišku, kterou jí měl způsobil vidličkou, netuší. „Možná se zranila o nábytek nebo o omítku,“ spekuloval.

Podle něj ho žena na policii udala jen proto, že byla nešťastná z jejich častých hádek a nevěděla, jak je řešit. „Manželka asi chtěla, aby zasáhla vyšší moc. V momentě, kdy byla u výslechu, se to ale vše zveličilo,“ uvedl obžalovaný. Dodal, že v současné době je jejich společné soužití v naprostém pořádku. „V červnu jsme si koupili dům, s manželkou se milujeme, chceme si užívat stáří,“ snažil se přesvědčit soud o ideálním vztahu 52letý muž.

Bodl prý omylem

Jeho žena ho v tom podpořila. „Téměř od začátku se snažím, aby bylo stíhání mého muže zastaveno. Má původní výpověď na policii byla zveličena. Působí to na mě dojmem, že si chtěli policisté udělat zářez na pažbě. Hádky jsou v každé rodině, nemusí to být hned týrání,“ řekla.

Potvrdila, že manžel ji pomočil na zahradě omylem, když zafoukal vítr. Vysvětlení měla i pro bodnutí vidličkou, po kterém jí na břiše zůstala velká fialovomodrá podlitina. „Manžel večeřel, přitom gestikuloval a náhodou mě trefil,“ tvrdila. Když ji soudkyně upozornila, že křivá výpověď může být trestný čin, a kladla jí další doplňující otázky, rozplakala se. „Nevím, proč tady řešíme manželství, které funguje,“ stěžovala si.

Rozsudek v březnu

Hlavní líčení bylo kvůli dalšímu dokazování odročeno na březen. Přestože ani jedna ze stran o soudní proces nestojí, bude muset soud v případu rozhodnout. Za trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí hrozí 52letému muži podle trestního zákoníku až čtyřleté vězení.