Vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku dva muže ve věku 26 a 24 let z Litvínovska. 

Oba muži měli tento týden v Horním Jiřetíně krást na zahradě rodinného domu, kam vnikli ve večerních hodinách přes otevřená vrátka a odcizit zahradní nábytek.

"Krátce na to s lupem v ruce potkali 35letého muže, kterého neznali a zřejmě se ho zalekli. Lup odhodili na trávník a přistoupili k němu a snažili se mu vytrhnout z ruky pytel, kde měl mraženou rybu. Muži se měli domnívat, že v pytli má kameru," popsala událost mluvčí.

Kopali do něj

Když se muž s rybou bránil, napadali ho pěstmi, povalili na zem, kopali do něj a pak mu prohledali kapsy, ze kterých odcizili mobil, klíče, doklady a peníze. Pak rychle zmizeli a předchozí lup nechali na místě.

Policie, která přijela na základě oznámení, oba lupiče brzy zadržela. Policisté hamerského oddělení si vzpomněli, že ten večer se měli dva neznámí muži v místní restauraci pokusit odcizit slunečník, ale byli přistiženi. Hlídka poté pátrala v obci a v jednom domě spatřila podezřelé muže odpovídající popisu. Za pomoci dalších hlídek je zadržela.

Oba skončili v cele a vyšetřovatel podal podnět na vazební stíhání. Soud vyhověl.

Muži byli již v minulosti odsouzeni a jsou v podmínce. Poškozený utrpěl hmotnou škodu ve výši 3 000 korun, se zraněním musel vyhledat lékařské ošetření. Policie zajistila poškozený mobil i mraženou rybu.