Majitel ho chtěl přinutit k odchodu varovným výstřelem, pachatele však kulka z „osmatřicítky“ zasáhla do nohy. Incident se v Mostě stal v lednu letošního roku. Včera ho začal projednávat okresní soud. Na lavici obžalovaných usedl sedmatřicetiletý narkoman a recidivista z Mostu.

Obžalovaný vlezl do cizího domu kolem šesté hodiny ráno. Vylomil zámek a vstoupil do chodby v přízemí. Zde se střetl s majitelem, kterého probudil hluk. Podle obžaloby pachatel muže fyzicky napadl a vyhrožoval mu zabitím. Ten měl strach o svoji těhotnou ženu a tři děti, a proto začal střílet. Nechtěl údajně lupiče zranit, pouze ho vystrašit, aby dům opustil. Vystřelil tedy směrem pod nohy pachatele a zasáhl ho do stehna. Následně poskytl společně se svojí ženou zraněnému první pomoc a zavolal záchranku a policii.

„Téměř nic si z toho dne nepamatuji. Byl jsem úplně mimo. Doma jsem předtím fetoval, vzal jsem si asi půl gramu pervitinu,“ vypověděl před soudem obžalovaný. Údajně vůbec neví, jak se do domu dostal, a proč tam vůbec šel. Majitele domu nezná. „Jediné, co vím, že mě najednou začala strašně bolet noha a tekla mi krev. Pořádně jsem se probral až v nemocnici,“ uvedl dále muž.

Obžalovanému hrozí za trestný čin poručování domovní svobody a poškozování cizí věci až tři roky za mřížemi. Nestojí před soudem poprvé. Jeho trestní rejstřík má několik stran. V podstatě se jedná recidivistu, který se živí krádežemi. Z posledního vězení se vrátil v listopadu roku 2007. V současné době bydlí na ubytovně v Mostě a podle vlastních slov by v nejbližší době rád dokončil odvykací léčbu V Beřkovicích, kterou kvůli zraněné noze musel přerušit.

Soudkyně včera nevynesla rozsudek, protože nevyslechla všechny svědka. Hlavní líčení bylo odročeno na 25.září.