Mladík přepadl hernu letos v září. Prý byl na mizině a potřeboval nutně peníze. Kamarádi, se kterými v noci popíjel víno a hrál kopanou, ho prý „popíchli“, že „udělají“ hernu a on souhlasil.

„Žil jsem na ulici, magistrát mi žádný dávky už nedával,“ vysvětloval mladík soudu, proč se k loupeži nakonec odhodlal. A to úplně sám.

Obžalovaný se vykrucoval

Vybral si hernu ve Sputniku. Nejprve si zašel místo okouknout, pak se vrátil s nožem. „Řekl jsem tomu muži, co v herně byl: Dobrý den, to je přepadení. Dejte mi peníze. On se asi vylekal. Vzal drát a píchl mě s ním. Já jsem nůž upustil, pak jsem ho znovu zvedl a sáhl jsem po tom trezoru. Nějaké peníze se z něj vysypaly. Já pak utekl,“ popsal průběh loupeže mladík.

K činu se tímto přiznal. Soudu se však zároveň snažil namluvit, že přestože držel v ruce nůž, obsluhujícího 59letého muže v herně neměl v úmyslu nikterak zranit. „Já ten nůž držel pořád v zákrytu, aby ho neohrožoval. Navíc ten nůž ani nebyl můj, dali mi ho kamarádi, s kterými jsem před tím hrál ten fotbal,“ vykrucoval se.

Přepadený muž, který přišel k soudu jako svědek, si ovšem vůbec nevšiml, že by byl mladík tak ohleduplný, jak soudu tvrdil. „Nůž měl v rukávu a normálně ho při přepadení vyndal. Pro mě to byl šok,“ vypověděl přepadený.

Obžalovaný mladík se navíc soudci přiznal, že počítal s tím, že si z herny odnese mnohem více peněz, než jen pár drobných, které mu v tresoru po vysypání zbyly. „Očekával jsem pět, šest tisíc,“ řekl obžalovaný.

Trest přijal, mohl dostat mnohem víc

Zda mu přepadení herny stálo za to, bude teď moci dva a půl roku přemýšlet ve vězení, kam ho soud poslal. Při rozhodování o výši trestu mladému muži přitížilo, že čin spáchal, když byl v podmínce za napadení policisty. „Obžalovaný dostal šanci ukázat, že bude žít řádný život, což neudělal. Navíc přepadl staršího muže, u kterého věděl, že by se mu případně nemohl ubránit. Bylo to zbabělé jednání,“ řekl při odůvodňování rozsudku soudce.
Mladík trest přijal a proti rozsudku se neodvolal. Je tudíž pravomocný. Obžalovanému hrozilo až osmileté vězení.