Policisté hlídkové služby vypátrali muže podezřelého z loupeže. K trestnému činu mělo dojít v mostecké ulici Česká. Tudy šel dvě hodiny po půlnoci starší muž, který se vracel domů. Netušil, že ho někdo sleduje. Při odemykání vchodových dveří k němu náhle přistoupil zezadu neznámý muž, který k němu napřáhl ruku s nožem, držel ho u krku a požadoval vydání peněženky.

"Napadený muž mu ze strachu svoji portmonku dal a neznámý z místa utekl. Loupež poškozený ihned ohlásil policii. Hlídky pak na základě popisu po podezřelém muži začaly pátrat," sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Muž s lupem zamířil na benzinovou čerpací stanici, kde utratil peníze a také platil odcizenou platební kartou. Na nákup přišel ještě jednou, ale platba mu již nevyšla. Hlídka policie podezřelého muže objevila před 6. hodinou venku na sídlišti Výslunní. To už peněženku s doklady údajně zahodil.

Vyšetřovatel 33letého muže z Mostu obvinil ze zvlášť závažného zločinu. Muž byl předán do věznice na základě příkazu k dodání do výkonu trestu pro jiný delikt.