Poté, co 25letý mladík ženu spatřil, vzal nohy na ramena. Daleko však neutekl, nakonec ho chytili sousedé.

Případ se stal minulý týden. Mladík z Teplicka přijel do Havraně společně se svým kamarádem. Když se rozloučili, šel na obhlídku obce. Do oka mu padl starší domek. Přelezl plot a vnikl do kůlny, ze které sebral měděné kabely a nářadí. Lup si uložil do pytle. S kořistí ale nebyl zřejmě spokojen, tak se rozhodl, že se podívá ještě dovnitř domu.

„Oknem vlezl přímo do kuchyni, kde se rozhodl, že odmontuje set–top box. Majitelku domu, která zrovna vedle odpočívala, vyrušil šramot a šla se podívat, co se děje. Spatřila cizího mladíka, jak manipuluje s přístrojem. Zloděj se lekl, na nic nečekal a rychle vyskočil z okna,“ popsala, co se dělo v domě, mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Přestože měl lapka na spěch, stačil ještě na zahradě popadnout pytel s kradenými věcmi z kůlny. Daleko s ním ovšem neutekl. Poblíž domu si ho schoval a plánoval, že se pro něj vrátí, což se nakonec ukázalo jako osudová chyba. „Pachatel šel zavolat kamarádovi, aby pro něj přijel. Pak se vrátil k domu, kde si chtěl vyzvednout ukradené věci. Tam ho však chytili místní občané a přivolali policisty,“ sdělila dále Světláková.

Nyní má mladík na krku trestní stíhání. Policejní vyšetřovatel ho obvinil z krádeže a porušování domovní svobody. Není to pro něj žádná novinka. Za krádež byl totiž již odsouzen. „Z vězení se vrátil teprve loni na podzim,“ doplnila Světláková.