„Do té byl o víkendu z rozhodnutí soudu obviněný Mostečan nakonec eskortován,“ sdělila včera mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.
Chtěl zřejmě vidět policii v akci

Poprvé Mostečan telefonoval na tísňovou linku v úterý 29. června krátce před 20 hodinou. Do telefonu řekl, že je bomba v mosteckém Penny Marketu. Blíže však neuvedl, který Penny Market v Mostě myslí. Vzhledem k tomu, že ve městě jsou tři, musela policie zajistit bezpečnost všech.
Policejní hlídky postupně prohledávaly prostory obchodů, zajišťovaly okolí a kontrolovaly osoby, které stály před supermarkety. U Penny Marketu u nádraží přitom narazily na pachatele. Devětadvacetiletý muž, kterého v tu chvíli policisté zatím vůbec z trestného činu nepodezírali, totiž strážcům zákona začal najednou sám od sebe vyprávět, že ví, kdo je tajemným anonymem. Vymýšlel si pohádky o kamarádovi, který teď rychle utekl. Nakonec ale policisté zjistili, že volal ze svého mobilu on sám. Pak se díval, jak policie pracuje.
Nutkání oznámit „bombový útok“ dostal 29letý Mostečan znovu za pouhé dva dny, tedy 1. července. Protože mu policie zabavila mobil, tak šel před dům do telefonní budky a opět na tísňovou linku nahlásil, že je v jednom z mosteckých supermarketů bomba. Tentokrát tvrdil, že by se měla nacházet v Kauflandu.
Policie pak na základě tohoto oznámení musela nákupní centrum uzavřít v době, kdy uvnitř bylo kolem 150 lidí. Poté prostory hodinu zbytečně prohledávala.
Už jednou za bombu před soudem

Devětadvacetiletý Mostečan zřejmě nebude psychicky v pořádku. Bombové útoky totiž nehlásil poprvé. V roce 2007 nechal pro své potěšení vyklidit mosteckou poštu. Také tehdy anonymně zavolal, že je tam bomba. Za svůj čin stanul loni před soudem a ten mu „nadělil“ nepodmíněný trest.