Mladík se nejprve vydal do drogerie, kde odcizil pět opalovacích prostředků v celkové hodnotě přesahující 2 500 korun. Pak z obchodu bez zaplacení utekl a pořádně zpanikařil. „Lup v tašce při útěku předal cizí ženě, kterou náhodně potkal a poté zmizel v některém z okolních domů," popsala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Policie věci zajistila a vrátila zpět do prodejny.

V dalším případě si v ranních hodinách přivlastnil v jednom ze supermarketů lahev vaječného likéru. Ani z této kořisti se dlouho neradoval. S lahví vyběhl ven. Pracovník prodejny ho vytrvale pronásledoval, zlodějíček se proto rozhodl likér odhodit.

Při třetí krádeži, během níž ukradl devatenáct balení čokoládových marcipánových pralinek za více než tisíc korun, byl při pokusu o zmizení z obchodu zadržen pracovníky ostrahy marketu.

Policie v Mostě ho nyní obvinila z přečinu krádeže. „Má kriminální minulost, letos na jaře byl již odsouzen. Muž je stíhán na svobodě," dodala Ludmila Světláková.

Další čerstvé případy, kterými se zabývá mostecká policie:

Ochota se ženě nevyplatila. Policie pátrá po muži, který ji okradl
Policie v Mostě šetří případ krádeže na osobě, který se stal v neděli ve večerních hodinách. V ulici Chomutovská přistoupil k ženě neznámý muž a požádal ji o zapálení cigarety. Žena mu chtěla vyhovět, a když si sundávala z ramene kabelku, muž jí tašku vytrhl z ruky a poté se dal na útěk. Okradená ho chvíli pronásledovala, ale lapku nedohonila. Utrpěla hmotnou škodu ve výši 15 tisíc korun. Přišla o finanční hotovost, platební kartu, osobní doklady a mobilní telefon. Po asi třicetiletém pachateli v šedé mikině policie nyní pátrá.

Lapka vykradl vesnickou prodejnu na Litvínovsku
Neznámý pachatel v jedné obci na Litvínovsku vykradl tamní obchod. Lapka vnikl do budovy násilím a poté se dostal do samotného skladu potravin i do prodejny. Z nich měl odcizit alkohol, cigarety i finanční hotovost. Poškozený majitel zatím přesnou škodu nevyčíslil. Případ krádeže vloupáním si převzali mostečtí kriminalisté, kteří ho teď šetří.

Muž byl zadržen díky všímavosti občana
Všímavý občan zavolal policii do litvínovské ulice Valdštejnská, kde měl neznámý muž na parkovišti zkoušet kliky u osobních vozidel. Policie na místě zadržela čtyřiadvacetiletého muže, který měl v batohu věci, které pocházely z trestné činnosti. Podle výsledků šetření měl muž vniknout do dvou zaparkovaných vozidel. Z jednoho odcizil hever, ze škodovky desky s různými písemnostmi, autonavigaci a nabíječku na mobilní telefon. Kradl i v minulosti a byl za to odsouzen. Poškození motoristé vyčíslili škodu na částku 6 700 korun. Policie v Litvínově muži sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže.