Za sedm krádeží vloupáním čelí obvinění 29letý muž z Litvínova. Podle kriminalistů, kteří případy objasnili, chodil na lup v Janově a Hamru. Ze zahrady měl odcizit kolečkové brusle. Ve sběrně si vzal desítky kilogramů měděných prutů. Vnikl také do sportovní haly, kde poškodil zařízení a odnesl si různé drogistické zboží, potraviny, nápoje a další věci. V objektu zároveň poškodil šest interiérových dveří.

V nákupním středisku se vloupal do prodejny smíšeného zboží, odkud odnesl potraviny a drogerii za 12 tisíc korun. Na návštěvě u příbuzných vzal klíče od bytu, do kterého později vnikl a cizí osobě měl prodat ukradenou obývací stěnu.

Pokračoval i v rodinném domu, kde ukradl pánské kolo a desítky párů ponožek. V domě několik dní přebýval a přespával tam. Na místo se vrátil pro lup. Našel šperky, odznaky, hodinky a další věci. Sladkosti a potraviny kradl i v jiné místní prodejně.

Jednalo se o muže, který v posledních třech letech byl potrestán za krádež. Policie ho obvinila z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. "Okresní soud muže na podnět policie poslal do vazby. Poškození vyčíslili škody na částku 31 tisíc korun," dodala policejní mluvčí Ludmila Světláková.