Důvodem kontroly byla nestandardní jízda vozidla, kdy auto jelo se zapnutými blinkry velice pomalu u krajnice. Hlídka zjistila, že tříčlenná osádka vozu má problém s pneumatikou. Policisté však zároveň pojali podezření, že řidič je pod vlivem návykové látky a provedli u něj orientační test, který byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu.

Policisté 34letého muže z Teplicka převezli na obvodní oddělení v Obrnicích, kde mu předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oba spolujezdci hlídce uvedli, že si nejsou vědomi toho, že by řidič měl řídit pod vlivem návykové látky.

O dvě hodiny později policisté kontrolovali u obce Želenice stejné vozidlo. Za volantem nyní seděl 31letý muž, který byl předtím jedním ze spolujezdců. Policisté zjistili, že nemá řidičské oprávnění a při komunikaci byl značně roztěkaný. I on se podrobil orientačnímu testu na návykové látky, který ukázal na přítomnost stejné látky jako u jeho kamaráda.

Policisté 31letému muži z obce na Teplicku sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky ve zkráceném přípravném řízení a další jízdu mu zakázali. 

(ls)