Případ se stal na začátku května. „Mostečan nejprve zlomil na veřejném prostranství v obci zasazený stromek, poté vykřikoval cosi nesrozumitelného a pokoušel se vyžebrat peníze na alkohol a cigarety. Když nic nedostal, začal nadávat, lehl si na zem a svlékl si kalhoty i spodní prádlo," popsala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková, jak muž vyváděl.

Lidé, kteří byli bláznivému výstupu přítomni, nahatého výtržníka napomenuli a upozornili, že se na něho dívají děti. Poté se muž oblékl a z místa odešel. O incidentu nicméně byli už informováni policisté, kteří Mostečana krátce nato zadrželi a začali zjišťovat, proč tak vyváděl. Mimo to, že mu v žilách koloval alkohol, se ale nic víc nedozvěděli. „Výtržník měl pozitivní dechovou zkoušku. Svoje jednání policistům nevysvětlil," dodala Světláková.

Třiatřicetiletý muž skončil v cele předběžného zadržení. Když vystřízlivěl, byl obviněn z trestného činu výtržnictví a propuštěn na svobodu.

Podle informací Deníku je 33letý Mostečan v Obrnicích a dalších okolních obcí známou figurkou. Různě se tady potuluje, nasává v hospodách a údajně i fetuje. Výstup, který předvedl v Obrnicích, nebyl jeho jediným úletem.

Loni například podobně vyváděl v Chanově u Mostu. Pro nic za nic tady poničil cizí auto. „Nejprve chodil od domu k domu a sprostě nadával. Pak se mu náhle v ruce objevila velká pneumatika, kterou pustil z kopce na zaparkovaný renault. Přitom křičel, že auto rozseká," vylíčil Světláková, co se tehdy stalo. Majitel vozu naštěstí stačil před rozkutálenou gumou včas uskočit. Na autě vznikla devítitisícová škoda.

Na svém kontě má Mostečan i řadu krádeží, za některé byl již odsouzen. Naposledy sebral letos v březnu na úřadě mobilní telefon.