Pár týdnů poté zařadili policisté celou zónu od koupaliště Ressl po okraj Zahražan mezi rizikové lokality. Loni tam zloději poškodili 35 aut.
„Oblast není monitorována kamerovým systémem městské policie,“ konstatuje zpráva mostecké Policie ČR o kriminalitě v roce 2009, kterou má Deník k dispozici.

Teď už je jasné, že kamery budou. A nejen u nemocnice, ale i v Sedmistovkách a na Žatecké. I tam řádí zloději. Městská policie předevčírem oznámila, že kamery nasadí v druhé polovině roku. Stát na ně pošle peníze do léta.

Zpráva o zvýšeném sledování města přichází v době, kdy státní policii opět zneklidnila série vloupání do aut. Nedávno se rabovalo v ulicích Švabinského, Okružní a na Výsluní. „Mizí hlavně autorádia a navigace. Krade se zejména na sídlištích a v noci,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková. V ulicích je proto více hlídek.

Zloděje lákají věci, které v autě být nemusejí. Rozbitím okna vytáhl zloděj z vozu v ulici Albrechtická dioptrické brýle za 3 200 korun.

KDE ZLODĚJI ČASTO VYKRÁDAJÍ AUTA
Mezi koupalištěm Ressl a Zahražanami, mezi ulicemi Žatecká a K–centrem, ulice Šeříková, okolí kina Kosmos, obytná zóna mezi ulicemi J. Ježka, J. Suka, Pod Lajsníkem a E. Basse, prostranství mezi hřbitovem a ulicí V. Nezvala.
Podle policie počet krádeží věcí z aut na Mostecku sice klesl z 395 případů v roce 2008 na loňských 325 případů, přesto zůstává jejich počet stále vysoký a tvoří téměř třetinu všech druhů prostých krádeží.

Dva mladíci v ulici Topolová ukradli z auta jedno CD, ale vloupáním udělali škodu za tři tisíce korun. Policie oba chytila.

Podle policejní mapy zloději loni nejčastěji poškozovali auta v okolí horní části ulice SNP. To je těch zmíněných 35 aut. Řidiči by si měli dávat pozor i mezi ulicemi Žatecká a P. Jilemnické, kde zloději odcizili věci z deseti aut. V ulicích mezi 8. ZŠ a klubem Neprakta vykradli čtrnáct vozidel, z toho čtyři v ulici Báňská. Policie doslova hotoří o „řetězech“ napadaných vozidel.

U Kahanu, v ulici Šeříková, našlo loni poškozená auta jedenáct rodin. Na blízkém paneláku je sice kamera, ta ale „za roh“ nevidí. Bez kamery je oblast kolem kina Kosmos, kde město postavilo nové parkoviště. V roce 2009 se tam zloději vloupali do jedenácti aut. O třináct případů více policie řešila na sídlišti mezi kopcem Lajsník a parkem Šibeník.