„Zatímco loni jsme řešili celkem 156 kapesních krádeží, letos již jich evidujeme 170. Množí se případy krádeží platebních karet,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. O „kreditku“ přišla například žena, které zloděj sebral kabelku v mosteckém nákupním centru. Mimo platební karty měla poškozená v příruční tašce i peníze v hotovosti a doklady, které též nenávratně zmizely. Jiný zloděj řádil v šatně jedné mostecké restaurace, kde odcizil z odložené kabelky peněženku a opět i „kreditku“.

O pár tisícovek připravil neznámý lapka ženu z Litvínovska. Ta si zapomněla svoji platební kartu na benzince. Člověk, který „kreditku“ našel, ji nejenže nevrátil, ale několikrát se s cizí kartou vypravil sám nakoupit.

Mostecká policie chce na kapesní krádeže upozornit zejména před blížícími se vánočními svátky, kdy občané u sebe nosí více peněz a mají často s sebou také platební karty, někteří dokonce s napsaným PIN. Těchto situací využívají nenechavci, kteří každoročně právě o svátcích zažívají žně. „Pro zkušeného zloděje je kapesní krádež otázkou několika vteřin. Poškození se většinou se svými věcmi už nikdy nesetkají,“ doplnila Světláková.