Bílinská služebna bude vybavena nejen veškerou potřebnou technikou, ale také třeba sociálním zařízením a příslušenstvím na „uvaření“ něčeho rychlého. Je velkou výhodou, že s autem, ve kterém bude služebna sídlit, je možné se přesouvat podle potřeby.

V místě, kde budou nějaké problémy, setrvá auto do té doby, než problémy ustoupí. Jak vysvětlil Marcel Špička, ředitel bílinských strážníků, mobilní služebna se v současnosti vybavuje potřebným zařízením. Vzhledem k tomu, že existuje několik dodavatelů, chvíli potrvá, než bude auto připraveno k provozu. „Věřím, že v září by auto již mohlo vyjet,“ říká Špička.

Litvínovská radnice představila novou pojízdnou služebnu tamní městské policie v polovině června. Dodávkový vůz VW Transportér se zcela novým technickým vybavením má pomoci snižovat kriminalitu a sloužit lidem ve městě. Mobilní služebna hlídkuje v ulicích Janova.

Pojízdnou služebnu město Litvínov pořídilo za 1,25 milionu korun z finančního daru, který dostalo od společnosti Litvínovská uhelná.