Následně se zabarikádoval ve svém bytě, odkud ho vytáhla až rychlá zásahovka. Kvůli prohře na automatech tak Mostečan paradoxně zřejmě skončí u soudu. „Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, za což mu hrozí až rok odnětí svobody,“ sdělila včera tisková mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Sedmatřicetiletého muže připravil hra na automatech o 1400 korun. Svoji prohru zřejmě neunesl, zašel si pro legálně drženou zbraň a chtěl se vrátit zpět do hospody, zřejmě s úmyslem dostat peníze zpět. To se mu však nepovedlo, protože obsluha restaurace již zamkla.

S pistolí v ruce tedy ztropil alespoň povyk přede dveřmi hospody. Údajně měl na přítomné číšníky i hosty křičet, že je zabije a snažit se dostat dovnitř podniku. „V personálu a hostech zařízení vzbudil muž obavu, že by mohl zbraň skutečně použít. Zavolali proto policii,“ uvedla k incidentu Bartošová.

Když na místo hlídka dorazila, Mostečan se asi lekl a utekl domů. Ani poté se však neumoudřil. Policistům odmítl otevřít. Z obavy před tím, že by mohl zbraň použít, byla proto na místo přivolán zásahová jednotka. S rozčileným mužem měl následně několik hodin hovořit vyjednavač.

Policisté z bytu muže nakonec dostali živého a zdravého. Neublížil ani nikomu jinému. „Střelná zbraň byla zajištěna a následně bude podrobena odborné expertize. Případem se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování v Mostě. Obviněný je stíhán na svobodě,“ dodala k incidentu Bartošová.