Drzý vyžírka v minulých dnech již zadarmo povečeřel v několika mosteckých a litvínovských podnicích. Naposledy zavítal v neděli do hospody Na Východě v Litvínově, kde dokonce napadl servírku.

„Ze začátku byl v pohodě. Dal si pivečko, pak ještě jedno a objednal si utopence. Nebyl nijak agresivní, choval se jako normální host. Poté si dal ještě dva panáky a opět pivo. Když jsem mu řekla, ať mi zaplatí, odpověděl, že nemá peníze, a ať počkám, že je přinese,“ popsala včera Deníku, jak se Mostečan v hospodě choval, napadená servírka z litvínovské restaurace.

Číšnice byla poté, co se muž začal vytáčet, že nemá na úhradu útraty, ale neoblomná. Nechtěla, aby bez placení utekl, a tak trvala na okamžitém zaplacení účtu. To se muži samozřejmě nelíbilo.

„Vstal a odstrčil mě. Pak zvednul ze stolu popelník a hodil ho po mně. Naštěstí netrefil,“ vylíčila žena, jak konflikt vygradoval.

Po tomto incidentu vzal agresivní host nohy na ramena. Daleko ale neutekl.

Barmanka zavolala strážníky. Ti na stopu pachatele nasadili služebního psa, který ho objevil jen pár desítek metrů od restaurace. Útočníka si poté již převzali státní policisté.

Podle informací Deníku se 39letý Mostečan nenadlábl na účet podniku jen v restauraci Na Východě, ale v uplynulých dnech povečeřel a popil takzvaně „na sekyru“ hned v několika mosteckých a litvínovských pohostinstvích. Ze začátku byl pokaždé celkem slušným a nenápadným hostem. Problém nastal až v momentě, kdy měl platit. Na útratu jednoduše neměl.

Až do neděle ale jakékoliv spravedlnosti tento povedený vyžírka unikal. Nebyl totiž nijak agresivní. Když nechtěl platit, tak na něj číšníci zavolali městskou policii. Strážníci s ním vždy sepsali záznam o celé události a dotyčný pak v klidu odkráčel domů. Hospodským se totiž kvůli pár stovkám dluhu nevyplatilo následně běhat po úřadech a na policii a celou záležitost nechávali být .