Policisté po roce konečně ví, kdo hrozil loni na jaře „bombovým“ útokem na jedné základní škole v Mostě. Jak se již od začátku dalo předpokládat, byl to jeden ze zdejších žáků.

Školák loni v březnu na tísňovou linku 158 zavolal, že je ve škole bomba. Potom hned zavěsil. Policisté, kteří okamžitě vyrazili na místo, museli nechat budovu vyklidit a evakuovat přes pět set žáků a učitelů. Následně školu prohledali, ale žádný nástražný systém samozřejmě nenašli. Stejný vtipálek volal na policii hned druhý den a opět hrozil bombou.

Vzhledem k tomu, že tyto telefonické výhrůžky se velmi špatně objasňují, stál před policisty nelehký úkol. „Určitá podezření měli sice již od začátku, ale bylo nutné získat dostatek důkazů,“ řekla mluvčí mostecké policie Alena Bartošová. A to se policistům nakonec podařilo.

V těchto dnech tak mohli případ konečně uzavřít. Vzhledem k tomu, že pachateli – školákovi – nebylo ještě ani 15 let, nebude za to, co spáchal, nikterak stíhán.

„Úhradu škody, kterou svým jednáním chlapec způsobil, je však možno vymáhat občanskoprávní cestou po jeho rodičích,“ doplnila policejní mluvčí.