Během dvou měsíců by měl u Okresního soudu v Mostě začít proces se známým mosteckým gynekologem, který měl údajně loni v létě ve své ordinaci znásilnit 21letou pacientku.

Kdo z mužů či žen v taláru případ dostane na stůl, zatím ale není jasné. Soudkyně, které byl přidělen, požádala totiž o jeho odejmutí kvůli možné podjatosti.

„Případ dostala kolegyně, která se s obžalovaným zná od dětství. Vypracovala proto usnesení o podjatosti, které teď musí nabýt právní moci, což by mohlo být zhruba do 14 dnů. Až potom mohu případ přidělit někomu jinému,“ řekla místopředsedkyně mosteckého soudu Bohumila Huňáčková. O jménu nového soudce zatím spekulovat nechtěla. Není totiž vyloučeno, že se s mosteckým gynekologem mohou znát i jiné ženy v taláru, a případ tak nakonec bude muset dostat některý ze dvou soudců - mužů, kteří mají u Okresního soudu v Mostě na starost trestní právo.

Verze ženy

Dvaašedesátiletý gynekolog měl loni v létě znásilnit svoji mladou pacientku přímo během prohlídky ve své ordinaci. Podle tvrzení pacientky ji prohlížel, pak si údajně najednou stáhl kalhoty a pokusil se s ní mít pohlavní styk. Když mu prý žena řekla, že vše oznámí policii, tak jí měl lékař nabízet peníze a tvrdit, že jí stejně nikdo neuvěří. Mladá žena se však uplatit a zastrašit nenechala a trestní oznámení na policii podala.

Co lze u soudu očekávat

Kriminalisté však po celou dobu vyšetřování odmítali k choulostivému případu sdělovat jakékoliv informace. Nakonec ale skutečně vznesli obvinění, což naznačuje, že sesbírali důkazy, které hovoří v neprospěch lékaře.

Můžou to být biologické stopy, které by potvrzovaly, že muž měl s pacientkou pohlavní styk. Mladá žena měla být též na žádost policie vyšetřena znalcem, který měl posoudit, zda si nevymýšlí. Znalecký posudek o důvěryhodnosti poškozené s největší pravděpodobností bude též jedním z důležitých důkazů, který v soudní síni zazní.

Jen stěží lze naopak před soudem očekávat nějaké přímé svědky, kteří by mohli jednoznačně vypovědět, co se v osudný den v ordinaci lékaře skutečně dělo.

Těžko totiž u vyšetření a případného znásilnění někdo další asistoval.

V případě, že by soud uznal lékaře vinným, hrozí mu až osmileté vězení.