Dvojice měla s krádežemi začít loni v prosinci, přičemž vydatně v nich pokračovala také v prvním čtvrtletí letošního roku. K odhalení totožnosti zlodějů přispělo zadržení policejní hlídkou při vloupání v polovině března na Litoměřicku. „Mostečtí kriminalisté okamžitě vyhodnotili, že podezřelí muži mohou mít souvislost s několika vloupačkami na Litvínovsku a Mostecku. Ukázalo se, že šlo o správnou stopu," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Následným šetřením se zjistilo, že dvojka toho má podle všeho na svědomí poněkud více. Kromě pěti garáží v Mostě, pěti v Meziboří a čtyř v Litvínově měli šestkrát navštívit garáže v Jirkově a jedenáctkrát měli krást v Bílině. „V objektech brali téměř vše, na co tam narazili - pneumatiky, vybavení vozidel, sportovní potřeby a doplňky, nářadí, elektronářadí, hračky, kanystry s pohonnými hmotami, tlakovou myčku, svářecí agregát, jízdní kola, koloběžky, přepravku s pivy a spoustu dalších věcí. V garáži v Jirkově a Meziboří si přišli ke čtyřkolkám," pokračovala Alena Bartošová.

Většinu hodnotnějších věcí stihli zpeněžit. Část lupu, a to včetně čtyřkolek, policisté zajistili a vrátili majitelům. Celková škoda ukradených věcí je téměř 507 tisíc korun a poškození dosáhlo 62 tisíc korun.

Muži ve věku 30 a 31 let byli vyšetřovatelem mostecké policie obviněni ze spáchání zločinu krádež vloupáním a přečinu poškození cizí věci. „Mladší z nich si usnesení o obvinění přebíral ve věznici, kde si nyní odpykává trest za obdobnou kriminalitu. Druhý muž je stíhán na svobodě. V případě uznání viny oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Případ je stále v šetření mosteckých policistů," dodala Alena Bartošová.