Jeden trafikant tady uvěřil mazanému podvodníkovi, že je kontrolor z místního Městského úřadu, který přišel prověřit, zda muž na pracovišti nepije alkohol. Přestože šlo opravdu o velmi kuriózní výmysl, prodejce si zloděje pustil v dobré víře dovnitř stánku a nechal se jím obrat o peníze.

Tento případ se stal v Mostě minulý týden. „Muž se prodejci představil jako pracovník magistrátu a předložil i jakýsi průkaz, který však nedal ze svých rukou a okamžitě ho schoval. Uvnitř stánku pak i chvíli fiktivně telefonoval a chtěl napsat i zprávu z údajné kontroly,“ popsala jednání podvodníka tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Když falešný kontrolor ze stánku odešel, tak trafikant zjistil, že naletěl vydařenému podvodníkovi, který ho obral o několik tisíc korun. Událost proto nahlásil na policii a kriminalistům poskytl popis pachatele.

Jedná se o muže, který je asi 170 centimetrů vysoký a má krátké vlasy. Na sobě měl hnědý kabát, modré rifle a na hlavě bekovku z beránka. Hovořil česky.