Osvětová akce s názvem Najdi si svůj červený kontejner se v centru města konala 15. května. Most byl zařazen do seznamu 32 měst, kde se postupně kampaň uskuteční. Pod Krušnými horami bohužel akce ekologů skončila ostudou krádeží dvou koloběžek. Zlodějíčci využili momentu, kdy si pracovníci jablonecké firmy začali odpoledne po programu u stánku sklízet věci, nasedli na koloběžky a v mžiku byli pryč. Dvě ženy, které si jich všimly, za nimi ještě sice běžely, ale už je nedohnaly.

Mladí lapkové si ovšem koloběžek neužívali dlouho. Už dva dny po krádeži je policisté chytili. „Pomohli nám svědci a místní znalost policistů. Jeden z policistů v civilu dokonce dvojici dětí na koloběžkách viděl, v tu chvíli ovšem netušil, že byly ukradené," řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Odcizené koloběžky našli policisté při domovní prohlídce u nezletilé dívky, která si je po krádeži ponechala. „Doma pak tvrdila, že je našla," dodala Světláková.

Vzhledem k tomu, že ani jedno z dětí není trestně odpověděné, nezbývá policii nic jiného, než případ odložit. O celé události bude nicméně informována sociálka.

Organizátoři osvětové akce jsou rádi, že se jejich koloběžky, které využívají k zábavnému programu, našly. „Děkujeme policii, která dokázala takto rychle zasáhnout. Nešlo nám ani tak o finanční hodnotu koloběžek, ale máme před sebou ještě mnoho zastávek, a děti z jiných měst by byly ochuzeny o jednu z atrakcí," řekla Jitka Šimková ze společnosti ASEKOL.