Vše začalo 27. května 2008. Tehdy měli obžalovaní nabídnout 30leté ženě, která stála u benzinky v Teplicích, aby s nimi odjela do Mostu a poskytla tady sexuální služby jednomu Angličanovi.

Předem jí dali tisícikorunovou zálohu.

Prostitutka souhlasila a odjela tedy s obžalovanými do jednoho z bytů na mostecké třídě Budovatelů, kde čekala na zákazníka.

Ten se však nakonec nedostavil. Žena v Mostě tedy přespala s tím, že ji oba, Šandorová a Ondo, ráno odvezou zpět do Teplic.

Směr Itálie

Vše ale dopadlo úplně jinak. Ondo se Šandorovou odvezli prostitutku do Chomutova. Poté zamířili přes Prahu do Rakouska. Zde se žena pokusila o útěk u čerpací stanice, ale Ondo ji zatlačil zpět do vozidla. Šandorová ji měla udeřila několikrát do obličeje a sebrat jí kabelku s doklady a dalšími věcmi. Následně pokračovali v cestě do Itálie. V Miláně měla být žena prodána nějakému Ronymu za 650 až 1000 eur, aby provozovala prostituci. Unesená žena se však se svojí situací nechtěla jen tak smířit a řekla Ronymu, že rozhodně není v Itálii dobrovolně a při první příležitosti vše ohlásí na policii. Pasák byl sice vzteky bez sebe, ale raději jí, aby neměl problémy, vrátil doklady a odvedl ji z bytu. Unesená žena se poté skutečně obrátila na italskou policii, kde vše oznámila, následně stopem odjela zpět do Čech.

Výmluva

Obžalovaná Šandorová tvrdila, že se ničeho nedopustila. Pokud se něco stalo, má v tom prsty prý její sestra, která žije v Itálii a měla si nechat vydat ze Slovenska rodný list na jméno Šandorová. Lež jí ale neprošla. Nejen oběť únosu, ale i další svědek – majitel autopůjčovny – obžalované poznal. Soud také zjistil, že unesená žena volala z Itálie do Mostu z telefonních automatů.