Na ženě za pultem si vynutili pod pohrůžkou násilí peníze a zmizeli. Včera o případu informovala mostecká policie, která po pachatelích intenzivně pátrá.

Lupiči vtrhli do prodejny benzinky kolem sedmé hodiny večerní. Se zbraní v ruce požadovali po přítomné obsluze vydání finanční hotovosti. „Žena jim dala několik tisíc korun. Pachatelé následně z místa činu utekli směrem k podchodu u sídliště. Nikdo nebyl zraněn,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Podle svědeckých výpovědí policisté zjistili, že oba lupiči měli na obličeji světlé gumové masky s tmavým okrajem. Hlavy jim zakrývaly kapuce a oči sluneční brýle. „Jeden z pachatelů byl asi 165 centimetrů vysoký, silnější postavy. Na sobě měl tmavou mikinu. Druhý měřil zhruba 180 centimetrů, byl štíhlý a oblečený do hnědé mikiny. Oba hovořili česky bez přízvuku,“ popsala lupiče Světláková.

Policie se obrací se obrací na občany a či motoristy s žádostí o pomoc. Vyzývá především ty občany, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli v blízkosti benzinové stanice u Intersparu a mohli by poskytnou k loupeži důležitou informaci, aby zavolali na linku 158.