Několik mladých lidí se v Mostě zapojilo do nelegálního obchodování s narkotiky. Po zadržení jim hrozí řada let ve vězení.

Dvaadvacetiletý Mostečan čelí obvinění, že v ulici K. H. Borovského v Mostě prodal nejméně v patnácti případech omamnou marihuanu. Obviněný je vyšetřován na svobodě. Pokud ho soud uzná vinným, může jít až na pět let do vězení.

Stejný trest hrozí teprve 18letému mladíkovi, který marihuanu prodával v centru Mostu. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Obviněný měl drogu prodat nejméně v deseti případech,“ sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Na další podezřelé mladíky narazila v noci hlídka mosteckých policistů. Když spatřili policejní vozidlo, začali utíkat. Jeden z nich držel v ruce rostliny připomínající konopí. Hlídka nakonec v ulici Budovatelů přistihla mladíka, který vylezl z křoví. Policisté prohledali okolí a nalezli několik rostlin konopí v syrovém stavu. Expertiza zjistila přítomnost účinné látky v rostlinách. Vyšetřovatel jednadvacetiletého muže obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. „Obviněný muž měl také drogu nabízet jinému jako protislužbu za poskytnutí noclehu,“ dodala policejní mluvčí.

Kolik stojíAsijští pěstitelé marihuany, kteří na severu Čech obchodují ve velkém, prodávají gram drogy například za 80 korun. Překupníci cenu postupně zvyšují. Koncový zákazník pak za gram zaplatí v průměru 200 korun. „To je cena na černém trhu. Záleží ale na kvalitě,“ řekl v lednu jeden z policistů, když protidrogové oddělení našlo pěstírnu v litvínovském Hamru.