Troje kalhoty směnil v hospodě za pervitin
Policie v Mostě obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 28letého muže Děčínska. Ten měl v jedné mostecké restauraci v části Pod Šibeníkem, kde pracoval, poskytnout pervitin muži, který mu nabízel troje letní kalhoty. Ten ovšem peníze za kalhoty nechtěl, ale měl zájem o drogu. Za kalhoty tak získal 0,7 gramů metamfetaminu. Obviněný je stíhán na svobodě a za tento výměnný obchod mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Další případy z dnešní policejní svodky

Čerpali proud a neplatili za něj
Policie v Mostě obvinila z trestného činu krádeže 34letého muže z obce na Mostecku. Ten v místě svého bydliště neoprávněně manipuloval s elektroměrem, u kterého odstranil ochrannou plombu a pomocí připojovacích kabelů prováděl neoprávněný odběr elektrické energie do svého bytu. Černý odběr elektřiny zjistili pracovníci poškozené společnosti při kontrole v domě. Muž se však nepoučil a další měsíc znovu zasáhl do elektroměru a opět odebíral neoprávněně proud. Celkem svým jednáním zanechal poškozené firmě celkovou škodu ve výši osmi tisíc korun.

Daleko větší škodu zanechala 37letá žena z Mostu. Ta neoprávněně a zcela vědomě odebírala energii, aniž by měla řádnou smlouvu s dodavatelem. I ona měla z volně přístupného rozvaděče veden kabel do bytové jednotky, kde byl byt napájen bez původního měřícího zařízení. Poškozené firmě způsobila škodu ve výši 34 000 korun. Je stíhána za krádež.

Zloděj odnesl z obchodu kasu s penězi
Policie v Mostě přijala oznámení o vloupání do jedné prodejny na sídlišti Severní. Neznámý pachatel minulý týden pravděpodobně v pozdně noční době za použití násilí vnikl do večerky, kde uvnitř odcizil pokladní kasu, ve které byla finanční hotovost. Poškozený majitel odhadl, že mu neznámý zloděj zanechal škodu ve výši 13 000 korun.

Zapomněla peněženku na střeše auta, přišla o ni
Na neopatrnost doplatila jedna mladá žena z Chomutovska. O víkendu byla v Mostě a zaparkovala své auto na parkovišti u mostecké sportovní haly. Neprozřetelně si položila svoji peněženku na střechu vozidla a nechala ji tam. Když se po hodině k vozu vrátila, portmonka tam již nebyla. Paní přišla o finanční hotovost, valuty, osobní doklady a platební kartu. Poškozená vyčíslila hmotnou škodu na částku 13 000 korun a věc oznámila mostecké policii. Ta událost nyní šetří pro podezření ze zatajení nálezu.

V tašce měl potraviny za více než tři tisíce korun
Na policejním oddělení skončil 26letý muž z Mostu, který kradl v mosteckém supermarketu. Do igelitové tašky si ukryl různé sýry, konzervy s tuňákem, sušenky a čokolády. Nakupující poté prošel pokladnami, aniž by za vybrané zboží zaplatil. Měl ale smůlu, krádež odhalil tamní detektiv a hodlal nepoctivce zadržet. Ten upustil tašku a dal se na útěk. Ostraha prodejny muže dostihla a zadržela. Lup v hodnotě 3 400 korun byl vrácen zpět do prodeje. Muž si s ohledem na svůj poslední trest odnesl od policie záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže ve zkráceném přípravném řízení.

Zdroj: Ludmila Světláková, Policie ČR Most, 30. října