Láskou zaslepení nápadníci, většinou otcové od rodin, posílali ženě peníze, aniž by se s ní vůbec setkali – maximálně si s ní dali jednou v restauraci kafe.

Škodu musí zaplatit

Okresní soud v Mostě případ v těchto dnech uzavřel po dvou letech náročného dokazování. „Obžalovaná byla shledána vinnou. Soud jí mimo trestu odnětí svobody na tři roky s podmínečným odkladem na tři léta uložil též uhrazení vzniklé škody,“ řekla v pondělí Deníku soudkyně Bohumila Hunáčková. Mladá žena dostala jen podmínku a ne trest takzvaně natvrdo mimo jiné i díky tomu, že dnes už vede řádný život a v současné době se stará o své dvě děti.

Známost za milion

Nejvíce peněz, neuvěřitelných 1 181 000 korun půjčil ženě muž ze Semilska. Bral si na to dokonce půjčky. Podle Jandové ale nebyla podstatná část peněz vůbec pro ni, ale pro jejího dalšího přítele, nějakého Karla z Prahy, kterému naletěla a peníze mu předávala.

„Okouzlil mě a já se stala jeho bílým koněm,“ komentovala to obžalovaná. Soud se pokoušel údajného Karla najít, ale marně. Jandová totiž neuvedla ani jeho celé jméno ani adresu.

Hnízdečko lásky

Další zamilovaný podvedený muž obžalované na účet postupně naposílal 82 tisíc korun. Nejprve hotovost na opravu auta, pak jakousi výhodnou koupi eur a následně doplatek na byt. V tomto případě Jandová tvrdila, že šlo o peníze na koupi bytu, ve kterém se měli scházet. Ty prý dala jakémusi svému kamarádovi, který jí slíbil hnízdečko lásky sehnat, ale ten ji stejně jako tajemný Karel podvedl.

Poslední dva podvedení muži na účet „podnikavé“ Mostečanky přispěli už každý pouze 7 tisíci korunami. Jandová uvedla, že jí peníze dali za to, že se svlékla před webovou kamerou. Oni tvrdili, že jí půjčili na opravu auta.