Hlídka nezaváhala a muže zastavila. V kufru byla přímočará pila. „Policisté prověrkou zjistili, že před dvěma hodinami bylo nahlášeno odcizení věcí z dodávkového vozidla. Mezi nimi se objevila i přímočará pila v kufříku," uvedla mluvčí mosteckých policistů Alena Bartošová.

Vyšetřováním vyšlo najevo, že dvaatřicetiletý lapka využil nestřeženého okamžiku a věc ukradl z otevřeného zavazadlového prostoru vozu značky Fiat Ducato. Auto bylo chvíli bez dozoru, když jeho majitel pracoval u domu.

Lapka chtěl kořist prodat někomu na ulici, ale to se mu nepodařilo. Zamířil tedy do zastavárny, kde k jeho smůle narazil na policii.

Vyčíslená škoda dosáhla částky téměř třiatřicet tisíc korun. Muž si od policistů vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Vyšetřovatelé však přišli ještě na další prohřešek muže. Na konci února si totiž převzal písemnost o nástupu do vězení, ale vůbec to nebral na vědomí. Byl tam tedy nakonec převezen a kromě podezření z krádeže je nyní podezřelý i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.