Při prohlídce ho však objevili dozorci. Vězni, který nyní stanul před mosteckým soudem, hrozí, že se mu původní trest za majetkové delikty ještě o půl roku prodlouží.

„Obžalovaný je stíhán pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až šest měsíců nepodmíněně,“ sdělila soudkyně.

Dozorci našli marihuanu u Lubomíra Mináře v červenci loňského roku během prohlídky po návštěvách. Ležela v sáčku pod dřevěným roštem, na kterém muž stál. Minář však před soudem tvrdil, že droga nebyla jeho. Měl jí najít na schodech, sebrat ji a v místnosti, kde jsou vězni podrobování prohlídkám, ukrýt pod rošt. „Sáček jsem nestihl dát dozorci, tak jsem ho schoval pod rohožku, aby si nemysleli, že je můj,“ hájil se obžalovaný.

Přizvaní svědci z řad vězeňských strážných u soudu tvrdili, že vězen se nemohl na chodbě pro něco jen tak sehnout na zem bez toho, aniž by si toho nevšimli přítomní dozorci. Obžalovaný však tvrdil, že stál v místě, kde na něj nikdo z nich neviděl.

Soudkyně hlavní líčení odložila na červen. Chce ještě vyslechnout další svědky. Mezi nimi i strážného, který měl v inkriminovanou domu hlídat prostor, kde vězen údajně našel konopí pohozené.

Odsouzení se do věznice v Bělušicích pokoušejí propašovat drogy poměrně často. Letos již pracovníci věznice evidují čtyři případy. Naposledy objevili dozorci podezřelé tablety u jednoho z vězňů po víkendových návštěvách. Našli u něj prezervativ s několika desítkami prášků. Také tento muž tvrdil, že je nalezl ležet na chodbě. O jaké tablety se jedná, teď zkoumá policie.