Problémový host
Ve večerních hodinách byla vyslána hlídka městské policie do restaurace v ulici Fr. Halase, kde mělo docházet k fyzické potyčce několika osob. Hlídka městské policie zjednala nápravu a učinila nezbytné úkony vůči hostu, kterého pracovnice obsluhy označila jako problémového. Osmadvacetiletý muž značně ovlivněný alkoholem neplýtval vulgarismy ani agresivním chováním k příslušníkům. Jelikož kladl aktivní odpor, byl sveden k zemi a spoután. Pachatel při zákroku zranil strážníka a poškodil mu část výstroje. Naměřená hodnota alkoholu v dechu byla 1,99 promile.

Poznala pachatele
Pracovnice restaurace na tř. Budovatelů požádala o vyslání hlídky, protože nabyla podezření, že přítomný muž je hledaný policií. Strážníci městské policie provedli nezbytné úkony vůči 31letému muži. Protože se nacházel v registru celostátně hledaných osob, byl okamžitě omezen na osobní svobodě.

Soustavně opilý
Devětatřicetiletému muži soustavně pomáhají strážníci městské policie, poněvadž vlivem opilosti buď upadne a zraní se, nebo ho doprovází domů, protože netrefí. Tentokrát na muže zavolala obsluha restaurace v ulici Kubelíka, kde ležel nehybně na zemi a nemohl vstát. Opilec měl krvácející zranění v obličeji a byl sanitkou odvezen do nemocnice.

Neléčící se schizofrenik
Pracovnice pečovatelského domu v ulici Růžová požádala o vyslání hlídky z důvodu přítomnosti jednoho z nájemníků, který bouchá na dveře kanceláře a vyhrožuje jí fyzickou likvidací. Šedesátiletý muž neužívá léky na schizofrenii a opilý opakovaně navštívil kancelář, kde byl agresivní a vyhrožoval, což potvrdili i přítomní nájemníci, kteří s nemocným mužem měli v minulosti co dočinění a mají z něj strach. Po zazvonění muž hlídce nadával, a když otevřel dveře bytu, pokusil se strážníka udeřit. V jednání mu však bylo okamžitě zabráněno. Lékař rozhodl o převozu na psychiatrické oddělení nemocnice. O hodinu později byla městská policie žádána personálem nemocnice o zajištění stejného muže, který samovolně opustil interní oddělení.

Pacientku na útěku zadrželi strážníci
Pracovnice nemocnice na linku 156 oznámila, že z interního oddělení samovolně odešla pacientka. Na základě poskytnutého popisu provedla hlídka městské policie kontrolu přilehlého okolí a ženu zadržela na autobusové zastávce MHD. Čtyřiasedmdesátiletá žena byla strážníky odvezena zpět do nemocnice, kde ji předali lékařskému personálu.

Případy popsala mluvčí strážníků Ilona Kozlová