„Když hlídka dorazila na místo, tak ji dveře otevřel malý klučina, který řekl, že jeho rodiče šli na pivo,“ uvedla k případu mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová. Strážníci se snažili kontaktovat matku a otce na telefonních číslech, které měl chlapec zapsané v žákovské knížce, ale to se jim nepovedlo. Do bytu tedy přivolali sociální pracovnici a hlídku státní policie.

V osmi letech je už velký, tvrdili

V půl čtvrté ráno přišli domů též rozveselení rodiče (32 a 35let) malého klučiny. Na informaci, že jejich dítě se samo doma bálo a plakalo, zareagovali opravdu zvláštně. Místo toho, aby se omluvili a slíbili, že již chlapce tak dlouho samotného nenechají, tak je jednání policistů a strážníků rozčílilo.

„Uvedli, že se byli jen bavit, a jejich syn je snad dost velký na to, aby byl doma sám. To, že sousedi měli strach o zdraví usedavě plačícího dítěte, je vůbec nezajímalo. Otce syna to spíše popouzelo a choval se agresivně vůči mužům v uniformách,“ doplnila Kozlová.

Celá událost byla předána k dořešení státním policistům.

V krátké době se v Mostě jedná už o druhý případ, kdy rodiče opustili na dlouhou dobu své malé děti. Minulý týden volal v půl desáté večer na tísňovou linku strážníků 13letý hoch, že je doma sám se svými dvěma malými sourozenci (7 a 8 let). Jejich maminka měla odejít na poštu, a ještě se nevrátila. Děti se bály, zda se mámě něco nestalo. Realita byla ale mnohem prozaičtější.

Nezodpovědná matka se zřejmě jaksi pozapomněla s kamarády v hospodě. Hodinu před tím, než bezradný 13letý chlapec zavolal strážníkům, totiž hlídka strážníků tuto ženu kontrolovala v herně v ulici Kpt. Jaroše.

Matka nakonec domů k dětem dorazila. Hlídce tvrdila, že šla v pět odpoledne do Tesca nakoupit a děti byly řádně zajištěné. Strážníci jí však neuvěřili, o události informovali sociálku a státní policii.