„Kriminalisté totiž případ tři měsíce rozplétali,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Vše začalo na začátku července. Žena tehdy anonymně zavolala na policejní linku 158 a chtěla peníze. „Zastřeným hlasem oznámila, že požaduje složit půl milionu korun do prostoru poštovních schránek v jednom z obytných domů v Mostě. Pokud peníze nedostane, tak že vyletí do povětří mostecká nemocnice,“ tlumočila tehdejší požadavky ženy Světláková. Do nemocnice se okamžitě vydaly čtyři desítky policistů a strážníků, které objekt prohledaly. Žádnou bombu nenašly.

Místo toho na tísňové lince přijali jejich kolegové za dvacet minut další telefonát ze stejného čísla jako předtím volal anonym. Tentokrát se jim žena představila a chtěla nahlásit podivnou loupež.

„Tvrdila, že do jejího bytu měli vniknout dva neznámí maskovaní pachatelé, kteří po ní chtěli peníze. Když jim žádné nedala, tak měli použít její telefon a žádat po někom peníze telefonicky. Záhadní lupiči pak z bytu údajně odešli, anichž by něco vzali. Nikoho nezranili,“ řekla Světláková.

Policie údajnou loupež prošetřovala, ale nic nezjistila. Případ proto uzavřela s tím, že se nic nestalo. Proč si žena vymýšlela, ví jen ona sama. Možná chtěla nahlášením loupežného přepadení zakrýt svůj předchozí vyděračský telefonát na policii.

Trestnímu stíhání se ale nakonec 54letá Mostečanka přeci jen nevyhnula. „Policie ji v těchto dnech obvinila na základě několikaměsíčního vyšetřování a znaleckých expertiz z trestného činu vydírání. V případě, že bude uznána vinnou, hrozí jí trest až tři roky ve vězení,“ uzavřela Světláková.