Dva Mostečané (49 a 28 let) tady kvůli penězům přepadli a zmlátili 40letého muže z Chomutova. O případu ve středu informovala policie. „Oba pachatele již komisař obvinil ze zločinu loupeže. Starší nyní čeká v policejní cele, zda na něj bude uvalena vazba,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Co se tedy vlastně před mosteckým nádražím odehrálo? Chomutovan kouřil před halou, když ho oslovili dva muži. Starší po něm požadoval peníze, což dotyčný odmítl. Lupič se nenechal odradit, začal být agresivní a vyhrožoval násilím. „Dej mi prachy. Jinak tě přiškrtím,“ řval.

Poté si odskočil na toaletu do haly. Jeho 28letý komplic zatím oběť hlídal – muže držel za rameno. Chomutovan se mu snažil vytrhnout, ale marně. Za to, že kladl odpor, si vysloužil několik ran do hrudníku. Když se vrátil starší lupič z toalety, opět chtěl po muži peníze. Dotyčný znovu jeho požadavek ignoroval.

„Za to vyfasoval od mladšího útočníka několik ran pěstmi do obličeje. V ten moment se napadený muž násilníkům vytrhl a vběhl do nádražní haly, kde se mu podařilo vytáhnout plynovou pistoli, která ale nebyla nabitá. Myslel si, že pachatele střelnou zbraní zastraší, k čemuž ale nedošlo. Mladší útočník ho znovu opakovaně udeřil pěstmi, srazil ho na zem a škrtil,“ popsala útok policejní mluvčí Světláková.

Násilí pokračovalo až do příjezdu policistů, kteří oba aktéry loupeže zadrželi. Napadeného muže, který utrpěl drobné poranění v obličeji, ošetřil lékař.

Za loupežné přepadení hrozí oběma pachatelům až desetiletý trest. Mladší je stíhaný na svobodě. Starší čeká, zda na něj okresní soud uvalí vazbu.

„V minulosti byl totiž několikrát odsouzen za násilný trestný čin. Z vězení, kde strávil několik let právě za loupež, se vrátil v loňském roce,“ doplnila Světláková.