U soudu podeváté

Huseini vyfasoval tak vysoký trest kvůli tomu, že je recidivista. V soudní síni se ocitl za svůj život již podesáté, na lavici obžalovaných navíc usedal většinou kvůli závažným zločinům.

V minulosti byl trestán například za pohlavní zneužívání, loupeže či vydírání. Soudce s ním tentokrát už neměl slitování. Za distribuci drog, ze které byl obžalován, ho poslal do basy na pět let. Odsedět si bude muset i 4,5 letou podmínku, kterou dostal za jiný zločin, a tím, že se zapletl s drogami, ji porušil.

Za pervitin sex

Při procesu vyšlo najevo, že Huseini je nejen narkoman, který holduje pervitinu, ale má zálibu také v mladičkých dívkách. Dvě podle obžaloby potkal letos v dubnu u nemocnice v Mostě. Líbily se mu, tak jim nabídl drogu.

„Chtěl jsem si s nimi užít jízdu, protože pervitin je lepší brát alespoň ve dvou. Doufal jsem, že později budeme mít i sex,“ vysvětlil obžalovaný. Spoléhal na to, že zfetované slečny budou povolnější. Na postelové radovánky nakonec ale nedošlo.

Sexuální zvrhlík

Podle výpovědi mladší z dívek se totiž z Huseiniho vyklubal zvrhlík a sexuální násilník. Její kamarádka mu prý za pervitin musela ukázat prsa. Pak údajně obžalovaný teenagerkám nabízel 20 tisíc za to, že se s ním obě vyspí, což odmítly.

Následně Huseini zůstal s mladší dívkou sám. Když viděl, že mu jeho sexuální plány nevycházejí, uchýlil se k výhrůžkám. „Tvrdil, že když si nedám pervitin, tak mě zabije. Taky říkal, že je úchylák a sahal mi mezi nohy,“ zopakovala slova obžalovaného v soudní síni slečna. V jeden moment prý dokonce vytáhl z kalhot penis a křičel, že ho má 24 centimetrů dlouhý a že ji roztrhne.

Lež ji zachránila

Nakonec měl chtít zdrogovanou dívku odvézt k sobě domů a tvrdit, že ji prodá jako prostitutku.

„Já se ho bála. Napadlo mě, že mu zalžu. Řekla jsem, že můj táta taky prodává holky a že se s ním musí na všem domluvit. On mi uvěřil. Jeli jsem taxíkem k mé babičce. Mezitím, co on na mě čekal v autě, já se babičce se vším svěřila a ona zavolala policii,“ vylíčila, jak vše dopadlo, dívka.

Huseini tvrdil, že lže. Žádný sexuální nátlak prý na ni nečinil, ani jí nevyhrožoval. Jen jí a její kamarádce dal pervitin, čehož teď lituje. „Byla to chyba,“ zhodnotil své jednání.

Další drogy

Huseini byl mimo obstarání pervitinu mladistvým dívkám obviněn též z distribuce drog dvěma narkomanům z Mostu. Pervitin jim měl nosit asi 14 měsíců, k čemuž se doznal. Pouze důrazně popřel, že by drogu prodával.

„Vzal jsem si od nich peníze, za které jsem drogu pak koupil, nebo jim ji dal zadarmo. Občas totiž oni dali zase zadarmo pervitin mně,“ vysvětlil, jak to mezi feťáky chodilo.

Odsedí si vše?

Huseini byl výší trestu, který od mosteckého soudu nakonec vyfasoval, překvapen. Dobře si totiž uvědomoval, že za mřížemi si teď zřejmě pobude bez půl roku deset dlouhých let.

Odvolání proti rozsudku se přesto na místě vzdal. U svého advokáta se však zajímal, jestli je možné, aby ho z věznice pustili za dobré chování třeba v půlce trestu. Malou šanci by prý měl, pokud by podstoupil protidrogovou léčbu. Huseini však před soudem tvrdil, že se závislý být necítí.