Ta si při běžné kontrolní činnosti v Janově všimla ženy, která venčila nepřirozeně vychtrlého psa. Přivolaný veterinář potvrdil domněnku městských policistů, že jde o podezření na týrání zvířete. Strážníci proto majitelce psa dočasně odebrali a převezli do psího útulku v Litvínově.

Pes má viditelné známky déletrvajícího hladovění. Je doslova kost a kůže. Že je dalmatin ve skutečně žalostném stavu, potvrzuje i ošetřovatel z litvínovského útulku Jan Novák, který se o zvíře nyní stará. „Z nedostatku krmiva a vitamínů trpí šedým zákalem, nejspíš bude mít i nemocné ledviny. Nyní bere antibiotika,“ popisuje stav zvířete, které váží kolem patnácti kilogramů. Dospělý zdravý dalmatin přitom může mít při výšce kolem šedesáti centimetrů v kohoutku i více než dvojnásobek.

Přesto není nový přírůstek v útulku apatický a na lidi nezanevřel. Je přátelský, vrtí ocasem, rád se proběhne a občas zaštěká. „Začali jsme s jeho nezbytnou léčbou a bude muset postupně nabrat na váze,“ řekl Novák.

Majitelka dalmatina Dannyho si žádné pochybení nepřipouští a už vůbec ne, že by psa trápila hlady. „Jedl třikrát denně. Týraný určitě není, to protestuji. Budu si proto na postup strážníků stěžovat,“ vzkázala na adresu zasahující hlídky majitelka psa. Ředitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban uvedl, že strážníci celou věc předali státní policii a čekají na závěrečnou zprávu veterináře. Ten už nyní připustil známky týrání.

V litvínovském útulku pro opuštěná zvířata nyní na svůj další osud čeká třicet psů.