Soud tedy rozhodoval v jeho nepřítomnosti. Během pár minut ho poslal na více než rok za katr.


Varnu měl ve svém bytě


Muž měl podle obžaloby ve svém bytě v Opletalově ulici varnu pervitinu. Policisté u něj v obýváku objevili technický benzin, několik druhů kyselin, fosfor a efedrin, ze kterého se vyrábí metamfetamin. Na všem byly jeho otisky prstů. Drogy zřejmě vařil společně se svou známou. Ta již byla odsouzena.


Nevypovídal ani na policii


Proč muž pervitin vyráběl, se soud nedozvěděl. Vzhledem k tomu, že se obžalovaný k soudu nedostavil, tak se dobrovolně vzdal možnosti se hájit. Soudkyně se nic nedozvěděla ani z výpovědi, kterou učinil v přípravném řízení na policii. Muž zde totiž odmítl cokoliv říci.

Před soudem nestál poprvé


Státní zástupce navrhoval pro obžalovaného trest v polovině trestní sazby, který by si měl odsedět ve věznici s ostrahou. Soudkyně nakonec poslala mladého muže za mříže na 14 měsíců. Mostečan se totiž nedostal do křížku se zákonem poprvé. Před soudem stál již opakovaně v minulých letech, převážně kvůli krádežím. Loni byl dokonce na tři měsíce nepodmíněně odsouzen. Proti rozsudku se může odvolat, dosud nenabyl právní moci.


Loni zabavili přes deset varen


Mostečtí kriminalisté loni na Mostecku zabavili přes deset domácích varen a v několika případech zhatili pěstování marihuany. Celkem zajistili drogy za 200 tisíc korun. Konkrétně se jednalo o pervitin, heroin a téměř jedno kilo marihuany. V souvislosti s drogami vyšetřovala policie loni na Mostecku 45 trestných činů a stíhala čtyřicet tři osob, z toho šest žen a jednoho nezletilého.